úterý 4. června 2013

... DALŠÍ POKUS S EKO TISKEM ...

Tato technika mi nedává spát, neustále přemýšlím  o tom, které listy a případně i květy by byly nejlepší, které mořidlo použít a pak netrpělivé čekání na výsledek. Tentokrát jsem opět použila listy růže, k nim jsem přidala několik lístků  břečťanu a také eukalyptus. Na ten jsem byla hodně zvědavá, ale červenou mi neudělal, protože jsem nepoužila nejspíš ten správný (eucalyptus cinerea), protože se mi moc líbily jeho červené otisky. A vůbec u nás byl problém sehnat jakýkoliv druh, a tak jsem nakonec musela použít sušený, který mi věnovala paní v  květinářství, protože to byl jediný, který měli.
Tiskla jsem opět na hedvábnou šálku namočenou v roztoku zelené skalice a na ni jsem různě pokladla výše zmiňované listy, které jsem taky nejdřív namočila. Všechno jsem navinula na rezavou trubičku a převázala provázkem a pak asi 2 hodiny vařila v roztoku skalice s octem.  A tady je výsledek mého snažení a musím říct, že tentokrát jsem zase o něco spokojenější, ale rozhodně nekončím a budu pokračovat dál.
4 komentáře:

 1. zajímavé a originální:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. Jitko, je to úžasné. Moc se Ti to povedlo!

  OdpovědětVymazat
 3. to je povedený kousek! listy růže tam rozeznám, je to hezké a zajímavé. měj se hezky, Jitu, a díky za tvé návštěvy. mějte se všichni hezky.

  OdpovědětVymazat
 4. Jituško, šálka má krásné barvy a ty lístečky jsou úžasné.
  IVA

  OdpovědětVymazat

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...