úterý 28. května 2013

... OPĚT EKO TISK ...

Od minulého příspěvku jsem neustále prohlížela zahraniční blogy a  sháněla informace o této zajímavé technice. Minule jsem zkoušela tisk na bavlnu a tentokrát  jsem to zkusila mimo to ještě i na hedvábnou šálku. Posháněla jsem si různá mořidla (modrou a zelenou skalici a kamenec), posbírala listy a květy - a pustila jsem se do další etapy pokusničení. 
... takhle vypadala šálka po prvním pokusu (vařeno v roztoku vody  se solí a octem) a na tisk jsem použila afrikány, srdcovku, listy růží, modřence ...  Šálka se mi ale zdála moc světlá a listy nebyly dostatečně vyrýsované,  a tak jsem přemýšlela co s ní dál ...


... a toto je po druhém uvaření ve vodě se skalicí, troškou kamence a  přidanými rezavými hřebíky :-D .... Listy jsou už krásně vyrýsované, ale klidně jsem to mohla nechat zabalené déle ... holt příště musím být trpělivější.

.... a takto dopadl tisk na bavlnu ve stejné lázni jako hedvábí ...
... a tisk "hapazome", na který mě včera navedla Radka a který jsem musela hned dneska vyzkoušet ...

Rozhodně ale s  pokusničením nekončím. protože mě to docela dost baví a vlastně nikdy pořádně nevím, co se na tkanině objeví. Příště chci vyzkoušet tisk i na plsť nebo vlněný úplet. 
Moc Vám všem děkuji za milé komentáře a návštěvu mého blogu a přeji Vám krásné dny!!!! 

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...