úterý 1. října 2013

... BARVENÍČKO, BARVENÍ ...

Minule jsem u Vlaďky viděla jak krásné barvičky dávají bobulky, a tak jsem pochopitelně hned  musela obejít keříky a stromky v okolí, abych si domů také nějakou tu podzimní nadílku donesla. Konečně na jinou barvu než žlutou jsem si dělala laskominky už od léta. Včera jsem využila příznivého počasí (sluníčko a větřík) a pustila jsem se s ohromným nadšením badatele do práce.  Barvičky sice nemám tak krásné jako Vlaďka, ale i tak jsem spokojená. Začala jsem  jeřabinou a bobulkami černého bezu za pomoci kamence, ale pak jsem si říkala, že bych mohla vyzkoušet i jiné mořidlo a do jedné várky jsem přidala ještě zelenou skalici a z fialové bezinkové šťávy jsem dostala docela zajímavou ocelově modrou barvičku. A protože mě přírodní barvení zcela pohltilo, tak jsem ještě použila zvlášť listy   a   slupky z ořechů  - obě barvičky jsou zajímavé  ... a  vše jsem zakončila ještě  jednou várkou z cibulových slupek, kterých se mi tentokrát podařilo nastřádat trošku větší množství. 

Donedávna jsem barvila pouze potravinářskými barvami nebo těmi určenými přímo na vlnu, ale musím přiznat, že tohle je báječné dobrodružství, protože dopředu nevím, co  z té lázně vytáhnu. Už teď se těším na příští rok, protože si to barveníčko určitě víc užiju a začnu hned na jaře.

Mám obarveno a teď už jen zasednout ke kolovratu a šlapat a šlapat ... doufám, že se mi  podařilo obarvit dostatečné množství, protože bych ráda z té bezinkové a ořechové uštrikovala krajkové šály.   

Přeji Vám všem, moje milé, krásné podzimní dny plné pohody a sluníčka!!!!

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...