neděle 27. dubna 2014

...RATIBOŘICKÉ OVČÁCKÉ SLAVNOSTI ....

Asi před dvěma lety jsem se byli podívat v Ratibořicích na ovčáckých slavnostech, ale bohužel jsem tehdy neviděla stříhání ovcí, protože jsme byli nuceni brzy odjet kvůli tréninku na taneční soutěž. Vloni to bohužel taky nevyšlo, už ani nevím proč ... A tento pátek jsem si vzpomněla, že bych se měla na netu podívat, kdy se vlastně slavnosti letos konají .... měla jsem štěstí, protože termín byl právě tuto sobotu.  Doma jsem ani nemusela nikoho moc přemlouvat, a tak jsem si vyrazili na výlet a vypadalo to, že i počasí bude příznivé ... ráno bylo 15°C, svítilo sluníčko ... sice tak nějak "jedovatě" ....
Přiznám se, že řemeslné trhy mě až tak moc nelákaly, byť tam bylo spousta krásných výrobků ... já jsem chtěla hlavně vidět práci ovčáckého psa, stříhání ovcí a nějakou spřízněnou dušičku s kolovratem ... Tu jsem našla a dokonce jsme se po chvilce rozprávění domluvily, že se vlastně známe z  FLERU a že jsem si u ní kupovala surovou vlnu, abych si trochu ušpinila ruce a měla větší požitek z předení. 
... tato fotografie je z www.novinky.cz  , protože jsem kecala a kecala :-D a zapomněla jsem fotit ....
... práce ovčáckého psa .... absolutní koncert ....

.... stříhání .... opět velice precizní a skvělá práce ...  

... toto je popis plemene z horního obrázku ...
... další plemena, která byla k vidění ....
 
Okolo poledne jsme se rozhodli, že když už jsme zde, tak se ještě půjdeme podívat  na Staré Bělidlo  a ke splavu ... cestou nás zastihl takový liják, že jsme nakonec chvíli zůstali pod střechou Bělidla
a když pak už jen zlehka poprchávalo, tak jsem se vydali na cestu k autu a jeli domů. Moc se nám sice nechtělo, protože kdyby bylo tak hezky jako ráno, tak jsme určitě zůstali  déle a ještě bychom se došli podívat do zámecké zahrady a pak ještě znovu na ovečky ...  bohužel ... třeba příští rok bude počasí přát této krásné akci víc.  Včera lilo jako z konve a bouřilo až do večera. 


5 komentářů:

 1. Nice pictures, seems that it was a wonderfull day. We have visited an farmers market in scotland a few years ago. Here in our country there are not such markets.
  Happy days, Birgit

  OdpovědětVymazat
 2. Určitě jste si to užívali. Škoda, že je to tak daleko, je tam moc krásně, pořád vzpomínám na nádherné zážitky z okolí České Skalice. No, taky se dočkám. Borovanské ovčácké slavnosti prý měly letos trochu nahnáno, jestli je v Borovanech ještě budou chtít, ale nakonec to vyšlo. Budou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj užívali jsme si to ... teda hlavně já, posedlá vlnou. Těšila jsem se od loňska, kdy jsem litovala, že jsme nemohli jet. Chtěla jsem vidět naživo stříhání ovcí i práci ovčáckého psa ... a pak jsem taky chtěla zase potkat nějakou stejně posedlou ženskou s kolovratem a pokecat si. Já prostě takovéhle akce miluji.

   Vymazat
 3. Na ovčáckých slavnostech v Ratibořících jsem kdysi dávno předváděla frivolitky, akce se mi také moc líbila :-)

  OdpovědětVymazat
 4. V Ratibořicích já to mám moc ráda --- a o téhle akci jsem tedy vůbec nevěděla.Tak snad příští rok :o) Martina

  OdpovědětVymazat

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...