pondělí 5. května 2014

... DALŠÍ STŘÍHÁNÍ OVEČEK A PŘEDENÍ ...

 Po MAJÁLESU, který se nesl v duchu velice příjemného počasí i programu, nás v sobotu vítr ... a to doslova ... zavál na Festival regionálních produktů do areálu  HOTELU POD ZVIČINOU, který máme od domu několik málo kilometrů.
Mě nalákalo stříhání oveček a řemesla ... jak jinak :-D  a ani rodinu jsem opět nemusela nijak přemlouvat. Už mě chudáci znají .... I tentokrát bylo na závadu pouze počasí, které nás vyhnalo k domovu dřív, než bychom si bývali přáli. Původně jsme si mysleli, že kromě programu se "courneme" ještě trochu po okolí, protože ten, kdo hotel stavěl, vybral opravdu krásné místo s báječným výhledem do kraje. Bohužel, procházka se nekonala ... tak zase  příště ... až bude tepleji.
... konečně jsem objevila ve Dvoře Králové přadlenku ....

... pobavila nás malá jehňátka, která hned, jak se máma ocitla břichem nahoru, pochopila, že mají velice snadnou cestu k mlíčku ...  bohužel měla kvůli stříhání smůlu ...
... pán sice stříhal, ale proti tomu, co jsme viděli v Ratibořicích a i vzhledem k tomu, jak nám střihač vyprávěl, na co si musí dát  pozor, aby ovečce neublížil, tak zde snad každá odcházela s nějakými krvavými šrámy ...  a to mi zrovna dobře nedělalo a navíc si myslím, že když už se to stane, tak by se místo mělo zastříknout dezinfekcí a ne jen tak ovečku šoupnout zpět do ohrady ... Navíc by mě zajímalo, k čemu vlnu použili, protože to všechno (tedy i to hodně špinavé a nekvalitní) rouno hned nahrnuli do pytle.  V Ratibořicích  střihač říkal, že nejprve ostříhá to špatné a dá na hromadu zvlášť a to pěkné, které půjde k dalšímu zpracování dá na druhou stranu, aby se to nemíchalo dohromady ... tady ne. 
... a tohle jednonitkové přadénko je  18 mic australské merino, krásně jemňoučké a absolutně nekousavé a upředené opět na krajkovém vřetenu... Metrů bude  něco okolo 900 a tak to se mi fakt tentokrát nechtělo počítat :-D, ale asi budu muset, protože se chystám na  nějaký hřejivý šál nebo šátek ... tak abych věděla kolik toho ve skutečnosti je. Přadénko má v sobě ukryty všechny barvy sálajícího ohně.  

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...