pondělí 13. července 2015

...VÍKEND STŘEDOVĚKÝCH TECHNOLOGIÍ ...

.... na Villa Nova v Uhřínově.  Nedávno jsem na svůj profil na FB dávala odkaz na toto skvělé místo a posteskla jsem si, že při naší minulé návštěvě jsme neměli úplně dobré počasí (poprchávalo) a navíc se tam nekonala zrovna žádná akce. Tenkrát se ten výlet konal na základě zhlédnuté reportáže v Toulavé kameře, ale ten včerejší už měl jasný cíl a to seznámit se naživo s Blankou Žirafou Hamplovou z  FB skupiny  "Předení na vřetánku" a zažít oživlý skanzen.

Počasí bylo nádherné, tak jsme vyrazili hned ráno a za hodinku jsme byli na místě.  Moje cesta vedla pochopitelně hned k "vlněnkám", kde jsem proklábosila téměř celou dobu :-D. 


 .. z levé strany Hana (Ginny), Sylva (Meridion) a Blanka (Žirafa) ... 
... vřetánka, krample, motovidlo, rouno a další nezbytnosti přadlenek ...
... vzorky vláken a upředených přízí a přírodního barvení .... 

...Blančin partner Miroslav Bobr Krédl, od kterého jsem si koupila  ručně vyráběnou středověkou jehlu a mám objednaný sapropelitový zdobený přeslen na vřetánko ...

Výlet se vydařil ve všech směrech a pokud budete mít zájem, tak další "Víkend středověkých technologií II" se koná 8. a 9.8.2015.


Žádné komentáře:

Okomentovat

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...