čtvrtek 8. srpna 2013

... MUZEUM TEXTILU TIBA V ĆESKÉ SKALICI ...

Asi před dvěma lety, když jsme si jeli s manželem vyzvednout děti k babičce a dědovi, se shodou okolností v České Skalici konalo "KRAMAŘENÍ", a proto jsme si nejprve vyrazili na malý výlet. Auto jsme zaparkovali právě u Muzea B. Němcové v jehož objektu sídlí   "tibácké" muzeum, ale protože jsme tehdy byli jen sami, tak letos jsme tam vyrazili s našimi děvčaty, aby taky trochu poznaly historii svého rodného města. Přiznám se, že já jsem se těšila jako malé dítě, až si opět budu moct prohlédnout ty staré kolovraty, tkalcovské stavy a ostatní exponáty, kterých je tam skutečně víc než dost. 
Ovšem i tentokrát jsem ocházela se slzou v oku a s pocitem lítosti nad tím, že dvoráci si nedokázali svoje muzeum udržet doma a "přepustili" ho do České Skalice. Když jsem před těmi dvěma lety  přemýšlela  o tom PROČ, tak jsem na netu zjistila, že sice ve Dvoře bylo, ale pak se pro něj nenašly odpovídajíci prostory?????? Nechápu to a je mi líto toho, že město s takovou historií - přezdívalo se mu Český  Manchester - se jí takhle hloupě vzdalo. 
Tady je pro Vás, milovnice vláken, přadlenky a tkadlenky, malá ukázka některých exponátů.

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...