čtvrtek 5. července 2012

PRÁCE SE SUROVOU VLNOU - I. část

Vlna z kříženky  Zwartbles x Jurská x Bergshaft. První čištění - švihacím kartáčem si rozvolním jednotlivé prameny a vybírám největší nečistoty a vlastně i čistím ty různé "zacupaniny" od bláta a bobků. 
Tady mám vypráno a suším a to pak ještě jednou přeberu :o)) a tím mám nachystáno na pozdější česání.
Toto je  vlna, kterou jsem dostala a jak se říká: "Darovanému koni na zuby nehleď" Ale nejde to.... je to naprostá hrůza a děs. Nic horšího jsem doposud v rukou neměla :-D Nicméně jsem se rozhodla, že to nějakým způsobem přeberu a vyberu si opravdu jen to, s čím se budu chtít čistit, protože tato vlna obsahuje nejen značné množství bobků ..... to by jeden neřekl, že :-D. Ale  i různé větvičky a to ne zrovna malé, bodláky, různé druhy krmení atd.  Při chuti do přebírání mě drží snad jen to, že se zdá docela dost jemná a má krásný dlouhý vlas, ale co je to za plemeno neví ani majetel.
Mám toho 3 pytle a je to ze šesti oveček. No holt jsem nenasyta nenasytná, takže dobře mi tak. Ovšem musím přiznat, že to, co vyhazuji mi rve srdce, jenže  to bych na tom opravdu nechala ruce i záda. 

... OPĚT ŠÁLA A ŠÁLOŠÁTKY ...

Stále pletu a pletu a předu   ☺  šál inspirovaný http://shop.hedgehogfibres.com/product/born-trippy šátek Find Your Fade .... https:...